Перейти до контенту

Катехези

Катехізис (лат. Catechēsis від грец. Κατηχισμός «повчання, наставляння») - офіційний документ віросповідання будь-якої конфесії.

Катехизація - передання віри. ККЦ 4 - 7

З найдавніших часів катехизацією стали називати сукупність зусиль Церкви у вихованні учнів, у допомозі людям вірити в те, що Христос є Сином Божим, щоб через віру вони мали життя в ім'я Його, щоб навчати і виховувати їх в цьому житті і розбудувати таким чином Тіло Христове.
«Катехизація - це виховання віри в дітей, молоді і дорослих, у якому міститься головним чином християнське віровчення, яке викладається зазвичай органічно й систематично, щоб уводити в усю повноту християнського життя» (Йоан-Павло II, Апост. зверн. «Catechesi tradendae », 18.).
Катехизація пов'язана, хоч не ідентифікується з ними, з іншими елементами пастирської місії Церкви, які мають катехитичний аспект, готують до катехизації або випливають з неї: перше проголошення Євангелія, чи місіонерське проповідування для пробудження віри; пошук змісту віри; досвід християнського життя; здійснення святих таїнств; залучення до церковної громади; апостольське та місіонерське свідчення.
«Катехизація тісно пов'язана з усім життям Церкви. Не тільки географічне поширення Церкви та її кількісне збільшення, а також - ще більшою мірою - внутрішнє зростання Церкви, її відповідність Божому задумові залежить головним чином від неї» (Йоан-Павло II, Апост. зверн. « Catechesi tradendae », 13.).

КАТЕХЕЗА В ПАРАФІЇ

В нашій парафії регулярно відбуваються катехези. З вересня та до кінця травня раз в тиждень, також підлаштовуємося до шкільної програми канікул, наші діти мають канікули. Так, як дітей не є так багато, щоб поділити їх по класах, як в школах, формується групи приблизно до віку та релігійного знання.
Щоб відвідувати катезези, потрібно до вересня зголоситися до нашого катехети п. Богдана Хмельницького, який запише дитину до відповідної групи.
В парафіяльних ОГОЛОШЕННЯХ подається кожного тижня інформація про катехези. На початку навчання, діти отримують спеціально підготовлені Інститутом Богословських Наук в Городку зошити відповідно до тем катехез, в цих зошитах підготовлено усякі кросворди, загадки, вірші, пісні тощо.
Відвідини є безкоштовні та добровільні, єдине треба заплатити за зошит. Діти, які не відвідують довгий час, автоматично вибувають.
Діти, які належать до нашої парафії відвідувати катехи ОБОВ'ЯЗКОВО.
Що треба мати з собою дитині: 
                            - бажання пізнати Бога та Його Мудрість,
                            - відкрите серце на Люблячого Бога.
Для чого це все:
                            - стати мудрою та доброю людиною, і осягнути Вічне Життя.

БАТЬКИ ТА ХРЕСНІ, ПАМ'ЯТАЙТЕ!!!
Ви перед Богом і Церквою обіцяли переказати Віру дитині коли її приносили до хрещення в храм.
обряд хрещення № 77-78

Катехеза для дорослих відбувається щосереди з вересня до травня. Відповідальний за катехези дорослих Настоятель парафії. Підготовка до таїнств дорослих займається отець Настоятель парафії після індивідуальній домовленості. Якщо назбирується велика група дорослих то катехеза спільна, а зазвичай домовляємося на який день, тому, що дорослі зв'язані роботою, а в неділю та свята священик має свої обов'язки.

КОРОТКИЙ КАТЕХИЗМ
дорослі та діти повинні знати на пам'ять

Парафіяльний катехета
пан Богдан Хмельницький,
який отримав Канонічну Місію на навчання віри та звичаїв
у Камянець-Подільський Дієцезії згідно з кан. 1025 § 2 ККП
підписана Єпископом Ординарієм Леоном Дубравським
(канонічна місія № 10804/19, оновлено 12.06.2019 на 5 років)

1 - група
1. Горанчук Уляна
2. Кукелко Злата
3. Хмельницька Маргарита

2 - група
1. Дев'ятловська Поліна
2. Заобурна Божена
3. Корецький Андрій
4. Крутій Марія
5. Лосінець Владіслав
6. Онойко Злата
9. Цапенко Олександр
8. Хмельницький Лев
9. Хмельницька Марія

3 - група, яка готується до І Причастя
1. Захарчук Вікторія
3. Лосінець Артемій
4. Лук'янчук Кароліна
5. Шпак Ангеліна
6. Крутій Марія

4 - група
1. Бурдинський Вадим
2. Степанюк Адріана
3. Хмельницький Давид
4. Хмельницька Тереза
5. Чернієвський Влад
6. Онойко Роман
7. Корецька Діана

X