Перейти до контенту

Про парафію

Вперше у писемних джерелах село Нетішин з'явилося 12 травня 1542 року. З початком будівництва тут у 1977 році АЕС поселення стало стрімко розвиватись і вже 5 травня 1981 стало селищем міського типу, 21 серпня 1984 року - містом районного підпорядкування, а 21 жовтня 1993 року було віднесене до категорії міст обласного підпорядкування.

Оскільки раніше Нетішин був невеликим селом, то костелу свого не мав. З 1994 року проводилось богослужіння на квартирах вірних. У 1995 році на виділеній владою земельній ділянці було споруджено тимчасову каплицю, а 1996 року розпочалося будівництво храму.

Тимчасова каплиця (зовні)
Тимчасова каплиця (в середині)

Кожен з місцевих душпастирів зробив свій внесок у його спорудження. Так, стараннями о. Антонія Андрущишина було здійснено підготовчі роботи, закладено фундамент та підвальні приміщення, побудовано тимчасову каплицю. Під керівництвом його наступників оо. Яна Шаньца та Томаша Ценюха зведено стіни, встановлено вікна та двері до костелу, накрито дах металочерепицею.

Ситуація кардинально змінилася після призначення у 2008р. настоятеля о. Павла Федірчука. Зокрема, у грудні 2009р. було завершено спорудження парафіяльного будинку та облаштування нової каплиці у приміщенні парафіяльного храму, яку відкрили та освятили у січні 2011 року..

Облаштування та оснащення костелу продовжується досі.

« 2 of 6 »